قیچی 

قیچی مو که با نام های قیچی صاف، قیچی آرایشگری، قیچی آرایشگری یا به سادگی قیچی مو نیز شناخته می شود. نوعی قیچی تخصصی است که برای کوتاه کردن مو طراحی شده است. ممکن است یکی بپرسد آیا می توانم از یک قیچی معمولی برای کوتاه کردن موهایم استفاده کنم؟ خوب، آشنایی با ابزار آموزشی کوتاهی مو  ،شما می توانید، اما تیغه قیچی معمولی معمولاً در مقایسه با قیچی مو ضخیم تر است. به این معنی که برش دقیق آن دشوار خواهد بود و ممکن است به کوتیکول موهای شما آسیب برساند.

از طرف دیگر قیچی هایی که مخصوص مو طراحی شده اند. به طور قابل توجهی تیزتر هستند و برای تقویت تکنیک های مختلف کوتاه کردن مو، محدب یا اریب ساخته می شوند. علاوه بر این، یک قیچی برش مو با مقدار مشخصی کشش در ناحیه محوری ساخته می‌شود که نه خیلی شل است. و نه خیلی سفت، فقط مقدار کشش مناسبی برای باز و بسته کردن قیچی در حین برش دادن است.

بهترین قیچی حرفه ایی کوتاهی مو

نکات و تکنیک ها

قیچی را همانطور که با یک قیچی معمولی نگه می دارید نگه دارید. آشنایی با ابزار کوتاهی مو از حلقه خود برای سوراخ روی تیغه بیرونی (سوراخ که معمولا کوچکتر است) و انگشت شست برای سوراخ تیغه برش داخلی (سوراخ بزرگتر) استفاده کنید. انگشت صورتی خود را روی بند یا بریس دم مانندی که به یکی از انتهای سوراخ متصل شده است قرار دهید. این به شما کنترل بیشتری در هنگام برش می دهد.

هنگام برش، فقط می خواهید یک تیغه حرکت کند. از حلقه داخلی یا سوراخ انگشت شست برای چرخاندن قیچی برای کنترل بهینه استفاده کنید. می‌توانید در حالی که از میان موها عبور می‌کنید. دست خود را به سمت بالا و پایین بچرخانید. هر موقعیتی که راحت است، اما همیشه با حلقه شست کار کنید. اگر قصد دارید موهای دیگری غیر از موهای خود کوتاه کنید. ممکن است برای شما سخت باشد که بین قیچی و شانه جا نگدازید. آشنایی با ابزار کوتاهی مو یکی از ترفندهای آرایشگری این است که انگشت شست خود را از حلقه بیرون بیاورید. انگشت حلقه را روی سوراخ نگه دارید. سپس قیچی را با استفاده از رنگ صورتی خود داخل کف دست خود بیاندازید.

می توانید با چرخاندن قیچی در کف دست خود به موقعیت اصلی برش برگردید. به تمرین حرکت ادامه دهید و به زودی برش را آسان‌تر و سریع‌تر می‌بینید، بدون اینکه ابزارها مانع شما شوند.

انتخاب قیچی موی مناسب

جنس: همیشه تیغه های فولادی را انتخاب کنید. قیچی های ساخت ژاپن و آلمان به دلیل تولید فولاد ضد زنگ با کیفیت خوب شهرت پیدا کردند. یکی از نمونه‌های عالی Equinox Professional Shears Razor Edge است. بهترین قیچی برش مو از فولاد ضد زنگ ممتاز ژاپنی با تیغه‌های بسیار دقیق و لبه‌های برش تیز برای کوتاه کردن یکنواخت موها.

اندازه: قیچی در چندین سایز از 5 تا 7 اینچ موجود است. انتخاب قیچی به اندازه دست شما بستگی دارد. بدیهی است که اگر دست‌هایتان بزرگ‌تر است. باید به سراغ قیچی‌های بزرگ‌تر بروید و فقط اگر دست‌هایتان کوچک است، قیچی‌های کوچک‌تر را انتخاب کنید.

علاوه بر این، شما باید تکنیک کوتاه کردن مو را که می‌خواهید اجرا کنید. در نظر بگیرید. به عنوان مثال، آشنایی با ابزار کوتاهی مو طول یک قیچی بزرگ هنگام بلند کردن مو روی شانه ایده آل است. تکنیک‌هایی که نیازی به شانه ندارند – مانند بریدن خط مو در اطراف گوش یا پشت گردن – باید از تیغه‌های کوچک‌تری استفاده کنند زیرا می‌توانند آن را بهتر تحمل کنند.

مهم ترین ابزار برای کوتاهی

دستگیره: قیچی های امروزی به گونه ای ساخته شده اند. که دارای دسته و دستگیره ارگونومیک هستند. تا فشار کمتری به مچ دست و دست آرایشگر وارد کنند. و آشنایی با ابزار کوتاهی مو همچنین باید به طراحی چرخش ها و تنظیم فاصله بین سوراخ های انگشت توجه کنید تا بتوانید راحت و کارآمد کار کنید. در زیر طرح های موجود برای دستگیره آورده شده است.

دستگیره افست: نوع برشی که دارای سوراخ‌های انگشت نامتقارن است تا امکان حرکت بیشتر و کاهش امتداد بیش از حد انگشت شست را فراهم کند.

گریپ مخالف: اگر عادت به بریدن با انگشت وسط روی یک سوراخ و انگشت شست در سوراخ دیگر دارید. این نوع گرفتن برای شماست.

شست چرخان: ویژگی بارز آن اتصال چرخشی است. که در آشنایی با ابزار کوتاهی مو راستای ساقه برش است. این به انگشت شست حرکت بیشتری می‌دهد. و در عین حال به مچ اجازه می‌دهد به راحتی در حین برش حرکت کند. برای کسانی که مشکل مچ دست دارند بهتر است.

بهترین قیچی کوتاهی مو

نکات و تکنیک ها هنگام استفاده از قیچی

با استفاده از انگشت یا شانه خود، بخشی از موهای خود را بردارید و بالا بیاورید، بخشی از موهای خود را که می خواهید حجم آن را از بین ببرید و شلی ایجاد کنید. آشنایی با ابزار کوتاهی مو قیچی خود را در زاویه 45 درجه تا 95 نگه دارید، موها را ببرید و شانه کنید. این روند را تکرار کنید، دور موهای خود کار کنید – یا اگر موهای بلندتری دارید از بالا به پایین – تا زمانی که از تراکم موهای خود راضی شوید.

اکثر آرایشگران قبل از شانه کردن، بارها و بارها کوتاه می‌کنند، اما این به این دلیل است که آن‌ها بارها از قیچی استفاده کرده‌اند تا بدانند ابزارشان چقدر مو می‌گیرد. اما اگر تازه‌کار هستید، می‌خواهید فقط یک یا دو بار قبل از شانه کردن موهایتان را کوتاه کنید تا بدانید قیچی‌تان چقدر موهایتان را از بین می‌برد.

اگر نمی‌خواهید تکه‌های بزرگ را به یکباره بیرون بیاورید، می‌توانید به جای بستن کامل قیچی برای بریدن، با برش دادن اندکی قسمتی از مو، کنترل کنید که چه مقدار از موها را خارج می‌کنید.

روش دیگر برای استفاده از قیچی از طریق تکنیک بافتنی است که آشنایی با ابزار کوتاهی مو در آن قیچی را روی موهای خود می بندید و آن را همانطور که هنگام شانه کردن مو انجام می دهید بلغزانید. این تکنیک به ویژه برای زمانی مفید است که می خواهید به رنگ موهای خود عمق بیشتری بدهید.

فقط برای موهای خشک از قیچی بافت دار استفاده کنید. همچنین، مراقب استفاده بیش از حد از قیچی های بافت دار باشید، زیرا می توانند باعث ایجاد مشکلاتی در موها مانند دو شاخه شدن و ریزش مو شوند.

کوتاهی مو | آموزش رنگ مو | کراتین | آموزش فر | آموزش گریم حرفه ایی | آموزش تخصصی کاشت ناخن | آموزش میکاپ | پکیج آموزشی کوتاهی مو

5/5 - (21 امتیاز)