haircut.sadeghi

تهران ، جیحون، تقاطع مالک اشتر، عبدالکریمی پ۴

09380843823

کوتاهی مو مدل پیکسی آکادمی صادقی

مدل موی پیکسی

مدل مو پیکسی از انواع مدل هایی است که امروزه مورد توجه اغلب خانم ها قرار گرفته است . خانم ها با این مدل استقلال و زیبایی خود را به نمایش میگذارند .

اگر این مدل مو بدرستی انتخاب شود می تواند باعث ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر خانم ها گردد . و عیب های موجود در فرم صورت آن ها را تا حدودی پوشش دهد . و باید در نظر گرفته شود که با اجرای مدل موی پیکسی استخوان گونه برجسته تر و چشمها درشت تر نشان داده میشوند .

این مدل مناسب صورت های بیضی شکل و موهای لخت است. اگر حجم موها در بالای سر زیاد باشد، باید از پیتاژهای ریشه ای استفاده شود  . بهترین ابزار کوتاهی در این مدل قیچی پیتاژ برای خوش فرم قرار گرفتن لایه ها روی یکدیگر است .

مدل موی پیکسی جزء مدلهای فشن و ژورنالی است. بیشتر مناسب خانم های جوان است . و باید دقت داشته باشید که این مدل کوتاهی جزء مدل موهای خیلی کوتاه است . در حالت کلی مدل پیکسی مانند مدل موی مردان میباشد . باید مطمئن باشیم که مدل انتخاب شده با فرم صورت، ویژگی های شخصیتی و سن و سلیقه شما هماهنگی لازم را داشته باشد.

مدل موی پیکسی فشن و پیشرفته امروزی

 در این مدل کوتاهی مو پیکسی از تکنیک هایی برای حجم دادن به مو استفاده میکنند که اکثرا با استفاده از ماشین انجام میشود . همچنین از تکنیک کوتاهی نوک مو که به صورت دسته دسته موها از سر فاصله گرفته و کوتاه می شوند.

از این روش برای حجم دادن بیشتر موها استفاده می شود . و نیز باید دقت داشت که انجام هر کدام از این روش ها در بهترین حالت زمانی است که موها خیس باشند .

آموزش کوتاهی مدل مو پیکسی بسیار ساده است.

حتی در اکثر مواقع نیازی به تقسیم بندی موها نیست . مگر موها خیلی بلند و وز باشند . دسته بندی به مشتری احساس امنیت بیشتری میدهد.

حالت کلی کوتاهی مو در این مدل به اینصورت است :

 پشت موها و گوشه سر کوتاه بوده و موهای جلویی کمی بلندتر از پشت سر در نظر گرفته می شوند. و در ناحیه گردن و بالای گوش به صورت دلخواه موها گرد شده و یا کوتاه تر و محو می شوند .

پس ابتدا از بالای سر شروع کرده و موها را به اندازه ای دلخواه فرد کوتاه کنید. در بالای گوش ها و پشت سر مقداری موها را بلند تر کوتاه کنید . تا در مرحله آخر بتوانید همه موها را هم اندازه کوتاه کرده و اندازه آنها را هماهنگ کنید.

به این دلیل که در این کوتاهی مو پیکسی روی موهای خیس انجام می شود . موهای خیس وقتی خشک شوند، کوتاه تر می شوندبنابراین اگر میزان کوتاهی در موهای خیس زیاد باشد . بعد از خشک شدن کوتاهتر به نظر میرسند و فرم دلخواه را نخواهند گرفت .

بعد از این مرحله به سراغ لایه های مو می رویم.

از قسمت وسط پشت سر استفاده کرده و با تکنیک 90 درجه موها را با زاویه 90 بالا آورده و بعد کوتاه می کنیم .در این لایه ها، اندازه موها دلخواه است، اما باید همگی هم اندازه کوتاه شده باشند . و خطی روی موهای کوتاه شده وجود نداشته باشد.

پس از آن به سراغ دو طرف سر و بالای گوش بروید .  با توجه به اندازه موهای پشت آن ها را کوتاه کنید . با یک شانه و یا از انگشت هایتان برای اندازه گیری قد موها برای یکسان سازی استفاده کنید .

این نکته را در نظر داشته باشید که بعضی از افراد گوش های ناهماهنگ و بالا و پایین دارند . پس تنها به دستان خود و شانه اطمینان نکنید.برای مدل موی پیکسی از پایین به بالا و سپس از پشت سر به طرفین ، کوتاهی را انجام دهید .  تا به قد دلخواه خود برسید و موهای روی سر را با زاویه 90 درجه از سر بالا آورده و کوتاه کنید.

در پایان باید نواحی بالای گوش و پشت سر و گردن را مرتب کنید

مهم ترین کار بعد از کوتاهی حجم دادن به موها است.

باید موها را از بالا گرفته و آنها را در دسته های کوچک شانه کنید . (تقریبا دسته های به قطر 1 سانتیمتر) و سپس نوک موها را به اندازه 3/1 قد آن خرد کنید. این کار را برای تمام نواحی سر انجام دهید .

بعد از انجام هر قسمت، انگشتان خود را داخل موها فرو برده و لایه های آن ها را چک کنید. در صورت ناهماهنگی هر جا نیاز بود اصلاح کنید .
در پایان با سشوار کشیدن حرفه ایی ، زیباترین حالت مدل مدنظر را نشان دهید توجه داشته باشید .

برای سشوار کشیدن موها نباید خیلی خشک باشند.

پس برای جلوگیری از خشک شدن، آن ها را با اسپری کرده و با انگشتان خود حالت دهید.

مدل موی پیکسی یکی از پرطرفدارترین و جذاب ترین مدل کوتاهی مو 2021 است . که در بین خانم ها و آقایان و سلبریتی ها و بازیگران هالیوودی هم بسیارمحبوب است.

در واقع این مدل مو توسط فرنچایز پریا دیزنی، بخصوص شخصیت تینکربل شناخته شده‌است. مدل موی پیکسی هم مانند سایر مدل موها انواع مختلفی دارد و برای انواع فرم صورت، پیکسی متفاوت وجود دارد .

معرفی انواع مدل موی پیکسی

  • موی پیکسی کوتاه
  • موی پیکسی بلند
  • موی پیکسی تراشیده
  • موی پیکسی همراه با چتری
  • موی پیکسی نامتقارن 

برای کسب مهارت بیشتر در مدل مو پیکسی بهتر است با انواع مدل های آن آشنا شوید

pixie cut
pixei cut
pixei cut
pixei cut

هنرپیشه ها و سلبریتی ها با مدل فشن پیکسی

مایلی سایرس
مایلی سایرس
جینیفر گودوین
جینیفر گودوین
جنیفر لارنس
جنیفر لارنس
pixie cut
pixie cut
آن هاتاوی
آن هاتاوی
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixie cut
pixei cut
pixie cut
pixie cut

فیلم های کوتاهی مو مدل پیکسی

 

 

برای آشنایی با انواع مختلف کوتاهی مو و کسب اطلاعات بیشتردر این زمینه میتوانید از آموزش کوتاهی مو به صورت حرفه ایی در مجموعه آموزشی آکادمی صادقی به صورت  پیشرفته با ما همراه باشید .