رنگ یکی از گویاترین چیزهای زندگی است. باعث ایجاد احساسات و الهام می شود. یک فضا یا حال و هوا را منتقل می کند. در مورد رنگ مو هم همینطور است. استفاده از پایه رنگ مو یا رنگ در آرایش و زیبایی می تواند به همان اندازه که استفاده از آن در قالب رنگ یک بیانیه هنری باشد.

تفاوت هنر سنتی و زیبایی در این است که اگر در هنر اشتباهی مرتکب شوید، هنرمند می تواند آن را اصلاح کند یا حتی از اول شروع کند. با مو، ریسک بسیار بالاتر است. اشتباهات همیشه آسان یا سریع رفع نمی شوند و مشتری باید با آن اشتباهات قدم بزند. رنگ مو نیاز به دانش پیشرفته و تعهد زیادی دارد تا متخصص زیبایی کار را به درستی انجام دهد.

پایه رنگ مو

پایه رنگ ها

  • رنگ مشکی تیره
  • قهوه ایی خیلی تیره
  • قهوه ای تیره
  • قهوایی متوسط
  • بلوند تیره
  • بلوند متوسط
  • بلوند روشن
  • بلوند خیلی روشن
  • پلاتین
  • پلاتین خیلی روشن

برای آشنایی با پایه های رنگ با ما همراه باشید.

تکنیک پیشرفته Ombre

Ombre یک روند رنگ مو است که به انتقال ترکیبی از یک رنگ متمایز به رنگ دیگر اشاره دارد. این تکنیک های انتقال با رنگ طبیعی مو در ریشه شروع می شود و به تدریج آن رنگ طبیعی و پایه رنگ مو را به سایه ها و رنگ های دیگر تبدیل می کند. این کار با استفاده از تکنیک های ترکیبی و ترکیب تدریجی رنگ مو در رنگ طبیعی انجام می شود.

رنگ ها را بشناسید

دانستن اطلاعات در مورد رنگ‌هایی که با یکدیگر سازگار هستند و رنگ‌های فردی از رنگدانه‌های تیره به روشن‌تر، بخش مهمی از تغییر رنگ مو است. با این حال، به ویژه برای تکنیک ombre مهم است زیرا مشتری نمی تواند رنگ طبیعی را که با آن شروع می کند انتخاب کند. آشنایی با پایه رنگ مو رنگ و سایه می تواند تفاوت بین یک انتقال ناشیانه یا یکنواخت رنگ باشد.

تکنیک های ترکیب را کامل کنید

ترکیب رنگ به‌گونه‌ای که اثر محو شدن ثابت و ثابتی داشته باشد، رنگ آمبر مشتری را از ظاهر آماتور و ناهموار نگه می‌دارد. این بدان معنی است که بدانید چه مقدار از مو را باید در هر قسمت از انتقال استفاده کنید و همچنین به تکنیک استفاده از رنگ خود اطمینان داشته باشید. تمرکز بیش از حد رنگ پایه رنگ مو در یک ناحیه و همچنین عدم وجود رنگ هر دو می تواند در هنگام تغییر رنگ مشکل ایجاد کند. متخصص زیبایی می خواهد از روش استفاده از رنگ ها مطمئن باشد.

رفتن از طبیعی به ماوراء طبیعی

Ombre می تواند به معنای رفتن از سایه روشن یا تیره رنگ موی طبیعی به سایه مخالف آن رنگ اصلی باشد. با این حال، روند رو به افزایشی وجود دارد که از رنگ طبیعی در ریشه رفته و به تدریج به سمت رنگ های روشن یا پاستلی پر جنب و جوش حرکت می کند. رفتن از رنگ طبیعی به رنگ ماوراء طبیعی نیاز به ظرافت، تمرکز و نظم زیادی دارد. در جایی که ممکن است هنگام محو شدن از یک رنگ طبیعی به یک نسخه روشن تر یا تیره تر از یک رنگ مشابه، رفع خطا آسان تر باشد، انتخاب رنگ های جسورانه و پایه رنگ مو می تواند بسیار کمتر قابل بخشش باشد.

تکنیک پیشرفته رنگ برجسته

تکه های بزرگ رنگ پررنگ یا روشن، ظاهری مد روز است که اجرای آن به طرز شگفت آوری تکنیکی دشوار است. برخی از مشتریان وجود دارند که موهای یکنواخت را ترجیح می دهند. اگر متخصص زیبایی امیدوار است از ظاهر تک رنگی که به جای برجسته شدن، صاف می افتد، جلوگیری کند، تقسیم بخش های رنگی و اشباع رنگ های تمام رنگی کار ظرافتی است.

درمان قبل از بلیچینگ

دانستن اینکه چگونه موها را قبل از رنگ کردن آنها ارزیابی کنید، برای یک کار رنگ آمیزی موفق ضروری است. برای تکمیل موفقیت آمیز یک تعمیر اساسی موی جسورانه، به مواد شیمیایی زیادی نیاز است. اگر موهایی در حال رنگ می باشد نتواند آسیب های احتمالی ناشی از فرآیند رنگ کردن را تاب بیاورد، اهمیتی ندارد که هیرکالریست شما چقدر کار خود را بلد است. حتی اگر کارآفرینی هدف نهایی متخصص زیبایی باشد، خروج موهای آسیب دیده از سالن تبلیغات وحشتناکی است. متخصص زیبایی قبل از ایجاد جهش های بزرگ در رنگ، می خواهد سلامت موهای مشتری خود را در نظر بگیرد.

نسبت رنگدانه مناسب

مردم منحصر به فرد هستند. مشتریان همیشه رنگ معمولی را نمی خواهند که به راحتی کشیده شود یا قبلاً مخلوط شده باشد. دقت در تغییرات رنگ در مناطق بزرگ بسیار مهم است زیرا به راحتی می توان تشخیص داد که متخصص زیبایی رنگ را اشتباه گرفته است. علاوه بر این، هنگامی که رنگ اشتباه است، تعمیر آن آسان نیست. متخصص زیبایی می خواهد درک کاملی از رنگ دقیق مشتری داشته باشد تا بتواند بفهمد بهترین روش برای دریافت آن رنگ و نه تقریبی از آن چیست. همچنین با تغییرات بزرگ، اشباع کامل موها برای جلوگیری از ایجاد سوراخ در رنگ بسیار مهم است.

5/5 - (1 امتیاز)